למה כדאי ללמוד ביטוח

רוח חדשה נושבת בעולם הביטוח.

2,143

רוח חדשה נושבת בעולם הביטוח. 
הגישה בעולם הביטוח הולכת ומשתנה, חברות רבות וסוכנים מדור חדש המסתכלים על הלקוח ועל צרכיו, ולא רק על המוצרים שניתן למכור לו. 
המשווקים הפנסיונים וסוכני הביטוח החדשים עוברים מסלול הכשרה מורכב ומאתגר של לימודי ביטוח, המספק להם אפשרויות תעסוקה רבות בחברות מובילות, בתפקידים מאתגרים, מעניינים, מספקים והכי חשוב מתגמלים.

מסלול לימודי ביטוח כולל סידרה של 6 מבחנים לכל הפחות. 
ניתן לחלק את הלימודים ל 2 שלבים: 
השלב הראשון כולל 4 בחינות יסוד – סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, כלכלה ויסודות הביטוח. 
השלב השני כולל 2 בחינות גמר – מקצועית א' וגמר פנסיוני, או גמר אש ורכוש וגמר תאונות.

בעלי תואר אקדמי פיננסי (כלכלה, מנהל עסקים וחשבונאות) המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה יכולים לקבל פטור מהבחינה בכלכלה, מהבחינה בחשבונאות ומהבחינה בסטטיסטיקה ומימון של רשות ניירות ערך. תואר בביטוח המאושר לצורך מתן פטורים, יקנה פטור גם מיסודות הביטוח.

לימודי ביטוח ורישיון פנסיוני אינם דורשים תואר, או לימודים מקדימים כלשהם, וכל אחד יכול להתחיל ללמוד את התחום. אחד היתרונות הגדולים בלימודי ביטוח  הוא שהלימודים מאפשרים להגיע לתפקידים יוקרתיים ולהתקדם לתפקידים בכירים גם ללא תואר ואפילו ללא בגרות. 
* התנאי היחיד לקבלה הוא תיק פלילי נקי.

לימודי הביטוח ורישיון פנסיוני אינם פשוטים ואחוזי המעבר הארציים נעים סביב 50%, לכן מומלץ ללמוד במכללה המתמחה בהכנה לבחינות ההסמכה, של רשות ניירות ערך ורשות שוק ההון. לימודים במכללה איכותית וותיקה בעלת שם ישפרו את הסיכויים להצלחה בבחינות בעשרות אחוזים. אסור להתפשר על איכות המכללה, הניסיון בתחום, איכות המרצים ואיכות חומרי הלימוד, גם במחיר מעט גבוה יותר או מיקום מעט רחוק יותר.

מסלול הלימודים אורך כ- חצי שנה עד שנתיים (תלוי במסלול ובזכאות לפטורים). המסלול ללימודי ביטוח ורישיון פנסיוני הוא בין מסלולי הלימוד היחידים המאפשרים עבודה בתחום וצבירת ניסיון וותק כבר במהלך הלימודים הלימודים.

לאחר השלב הראשון של הלימודים ניתן להתחיל בהתמחות. ההתמחות בתחום הביטוח /או בתחום הפנסיוני נמשכת כחצי שנה בלבד, וניתן לעשות אותה במגוון מסגרות- בחברת ביטוח, בית השקעות, בנק, סוכנות ביטוח או אפילו אצל סוכן פרטי.

מסיימי מסלול לימודי הביטוח יקבלו רישיון אשר מונפק ע"י רשות שוק ההון והביטוח, המאפשר התחלת עבודה כסוכנים או כמשווקים פנסיונים.

לשמחתם של מסיימי המסלול, מקומות רבים שיחטפו אותם וישמחו לקלוט אותם לשורותיהם למגוון המשרות הקיימות.

 

רוצים לדעת יותר על לימודי ביטוח, לימודי רישיון פנסיוני ועל איך מצליחים בתחום? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם